Champagne Agrapart

 •  

   

  Agrapart šampano namai 

   

  Agrapart šampano namai įkurti 1894 m. Cote de Blancs regiono širdyje, Avize miestelyje. Nuo pat įkūrimo visas dėmesys buvo skirtas regiono vynuogei superžvaigždei Chardonnay. Kaip didžioji dalis mažų augintojų, istorijos pradžioje savo derlių Agrapart šeima parduodavo didiesiems šampano namams. Nuosavą šampaną pradėjo gaminti tik prieš kelis dešimtmečius ir prisidėjo prie taip vadinamos Šampanės augintojų revoliucijos. Šiuo metu Agrapart pavadinimas vyno mylėtojams asocijuojasi su Chardonnay ir Cote de Blancs. Ketvirtos kartos atstovas Pascal Agrapart yra paprastas, kuklus žemdirbis. Jį dažniau galima pamatyti vynuogyne ar vyninėje nei prabangaus pokylio metu. Ir nors ant etiketės to nepamatysime, visas jo darbas remiasi organinės vyndarystės principais.
  Neabejotinai Pascal įdėjo stiprų indėlį į Agrapart sėkmės istoriją, tačiau ne mažiau svarbus yra ir protėvių palikimas. Didžioji dalis vynuogynų turi Grand Cru statusą ir yra išsidėstę tokiuose garsiuose miesteliuose kaip Avize, Oger, Cramant ir Oiry. Iš 12 ha net 11 ha apsodinta Chardonnay. Likęs 1 ha skirtas Pinot Noir ir yra Montagne de Reims Premier Cru vynuogyne.

   

  Avize

   


  Avize terroir dominuoja kreidos podirvis, esantis arti paviršiaus ir padengtas skirtingo storio molio sluoksniu. Pagal molio sluoksnio storį terroir dalinamas į skirtingas dalis. Kuo molio sluoksnis plonesnis, tuo arčiau paviršiaus yra kreidos podirvis ir vynas yra minerališkesnis. Kuo molio sluoksnis storesnis, tuo vynas yra svaresnis. 

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Bendraukime

   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne