Dominio de Atauta

 •  

  Dominio de Atauta vyninė įsikūrusi Ribera del Duera subregione Soria, Atauta slėnyje, kuris laikomas vienu iš regiono Cru. Atauta tai aukščiausia regiono dalis (900-1050 m.) todėl čia labai dideli temperatūros svyravimai. Dienos ir nakties temperatūra tą pačią dieną gali skirtis 20-25 laipsnių. Tai, ir ypatingai stiprūs vėjai suformuoja storą vynuogių odelę, kurioje susikoncentruoja aromatas, skoniai ir taninai. Tačiau aukšta altitudė ir kiek vėsesnis nei likusioje regiono dalyje klimatas leidžia išlaikyti puikų balansą tarp jėgos ir gaivumo. Tai ypatingai svarbus faktorius globalaus atšilimo kontekste.


  Soria vynuogynai užima tik 5% Ribera del Duera regiono, tačiau čia auga 85% regiono prefiloksera vynmedžių. Tai senų vynuogynų lobio skrynia. Dominio atauta vynai gaminami iš 120-170 metų vynmedžių. Jų užsodinimo tankis didelis, todėl vynuogynuose visi darbai atliekami rankomis, o derlius būna labai mažas.
  Atauta dirvožemis yra ant kalkakmenio podirvio. Jis būna trijų rūšių: smėlio, molio, žvirgždo, bei visų trijų skirtingų proporcijų mišinių. Smėlio dirvožemio vynai duoda ypatingai kvapnius bet elegantiškus vynus, molio sunkius ir svarius, o žvirgždo vidutinio svarumo. Visus šiuos skirtumus maloniausia stebėti ragaujant skirtingų "single vineyard" vynų vynus.

   

   

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Bendraukime

   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne