Chateau La Coste

 •  

   

  Chateau La Coste Rose Coteaux d'Aix-en-Provence A.O.C. britų vyno žurnalo Decanter tituluotas geriausiu Provanso rožiniu vynu kainuojančio iki 20 svarų ir įvertintas net 95 balais.  

  Chateau La Coste Lisa Rose Mediterranee IGP laimėjo geriausio rožinio vyno Lietuvoje titulą šių metų Lietuvos vyno čempionate. 

  Chateau La Coste istorija siekia 1682 m. tačiau vyninė yra viena moderniausių regione. Vyninės pastatas pastatytas taip, kad visi vinifikacijos procesai galėtų vykti be siurbių t.y. tik gravitacijos pagalba. Todėl dalis pastato 15 m. yra virš žemės ir dar 15 m. po žeme.

  Vynuogynuose La Coste gan smarkiai riboja vynmedžių derlingumą, Chateau vyno derlingumas yra 40 Hl/ha.

  Vyninė sertifikuota organine, taiko biodinaminius principus ir šiuo metu yra procese biodinaminės vyndarystės sertifikato gavimui.
  Vyno gamybai naudojamos tik "free run" sultys. Fermentacija prasideda spontaniškai ir vyksta nerudijančio plieno talpose.

  Vyninė įsikūrusi Coteaux d’Aix en Provence regione, tai vienas kalvočiausių ir aukščiausiai išsidėstęs Provanso subregionas. Dirvožemyje čia dominuoja kalkakmenis, kas kombinacijoje su aukšta altitude ir kontinentinių klimatu duoda kvapnius, elegantiškus ir gaivius vynus.

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Bendraukime

   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne