Alvaro Palacios - gyva Ispanijos vyndarystės legenda

Alvaro Palacios - gyva Ispanijos vyndarystės legenda

Ispanijos vyndarys tapo gyva legenda ir ne tik išgelbėjo Prioratą nuo išnykimo, bet ir išgarsino jį kaip ikoninį regioną. 

Palacios šeima vyndarystėje dirba beveik 400 metų. Jų šaknys yra Rioja regione, Rioja Baja subregione Palacios Remondo vyninėjė, kuri veikia iki šių dienų. Joje, tarp kitų aštuonių brolių ir seserų užaugo Alvaro Palacios. Rioja Baja subregionas tai Riojos dalis, kurioje vyrauja Garnacha vynuogių veislė. Iš šių vynuogių pagaminti vynai yra elegantiški, švelnių taninų, raudonųjų uogų ir gėlių aromato.

Po vyndarystės studijų Bordo, pirmąja Alvaro Palacios darboviete buvo Petrus vyninė Pomerolyje, kur susiformavo jo filosofija ir požiūris į kokybės standartus. Įkvėptas geriausių Bordo vynų, Alvaro tikėjo, kad istoriniai Ispanijos regionai turi ne mažesnį potencialą. Ieškodamas tinkamos vietos, Alvaro atkreipė dėmesį į tada nežinomą Prioratą. Metęs viską savo gimtajame regione, 1989 Alvaro Palacios persikėlė į Prioratą gaminti vyno iš išnykstančių senų neskiepytų vynmedžių. Iš pradžių neturėdamas pinigų jis galėjo tik pirkti vynuoges, tačiau 1990 m. jis įsigijo savo pirmąjį vynuogyną Finca Dolfi. Dar po 3 metų, 1993 m. Alvaro įsigijo L'Ermitą vynuogyną, kuris netrukus tapo ir iki šiol yra žinomiausias Ispanijos vynuogynas (o vynas iš L'Ermita vynuogyno yra vienas brangiausių Ispanijos vynų).

Taip Ispanijos vyndarys tapo gyva legenda, ir ne tik išgelbėjo Prioratą nuo išnykimo, bet ir išgarsino jį kaip ikoninį regioną.

 

Prioratas

Vienas iš dviejų Ispanijos vyno regionų, turinčių aukščiausios kategorijos apeliaciją DOC‘a. Šis regionas yra netoli Barselonos, Katalonijoje. Nors šalia esanti Viduržemio jūra turėtų sufleruoti apie jūrinį klimatą, tačiau greta Priorato esantys kalnai šį klimatą švelninantį faktorių sulaiko ir regioną padaro itin karštu ir sausu. Regione dominuoja statūs šlaitai. Nors ir formuojamos terasos, dirbti tokiame reljefe išties sunku.

Regiono vyndarystės tradicijos tęsėsi nuo viduramžių, tačiau 20 a. pabaigoje jis išgyveno sunkius laikus, grėsė išnykimas. Priorato vynuogynų plotai smarkiai mažėjo, atsirado daug senų, neprižiūrimų vynuogynų, kuriuos atvykęs Alvaro Palacios prikėlė naujam gyvenimui.

Klimatas: ekstremalus, kontinentinis, ypatingai karštos ir sausos vasaros (+35 C), bei šaltos ir drėgnos žiemos (-4 C).
Dirvožemis: ypatingai skurdus, vulkaninio tipo, llicorella – raudonasis ir juodasis skalūnas su kvarciniu smėliu. Gerai atspindi saulės spindulius bei akumuliuoja dienos karščius.
Vynai: svarūs, galingi raudonieji. Dominuoja Garnacha vynuogė (braškių, slyvų, odos, žolelių, raudonųjų apelsinų aromatai).

 

Kviečiame peržiūrėti Alvaro Palacios vynų asortimentą The Hedonist parduotuvėje.
  

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Bendraukime

     

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne