Įspūdingas šampano atkimšimas – Sabrage

Sabrage (liet. Sabražas) – tai įspūdinga putojančio vyno atidarymo technika su kardu. 

Legendinė Libano vyninė Chateau Musar

Chateau Musar vyninė kiekvienais metais patenka į pasaulyje labiausiai vertinamų vyninių sąrašą. 2024 metais ji jame užėmė 13-ą vietą.  

Duok penkis rožiniam vynui

Ilgą laiką rožinis vynas buvo pamirštas ir laikytas tik lengvu kasdieniu gėrimu. Tačiau jo reputacija tarp vyno vartotojų pastaraisiais metais stipriai auga. Ši itin universali, prie daugybės patiekalų deranti vyno kategorija ne tik plečiasi, bet neretai yra priskiriama prie vienų svarbiausių šventinės atmosferos atributų. Prognozuojama, kad pasaulinė rožinio vyno rinka, 2022 m. skaičiavusi 3,1 milijardo US dol. vertę, iki 2030 m. paaugs net 48%. 

Klausimų – atsakymų sesija su Jean Claude Berrouet

Legendinis Petrus vyninės vyndarys ir jo požiūris į vyndarystės amatą bei Bordo pokyčius. Turiniui panaudota medžiaga iš dviejų interviu: 2013 m. A.Barnes interviu Wine-Searcher.com ir 2017 m. Natalie Wang interviu Thedrinkbusiness.com 

Petrus banga pakėlė visą dešiniojo Bordo kranto vynų reputaciją

Chateau Petrus – pilis ar garažas?

Prancūzijos Bordo regionas vyno pasaulyje laikomas karaliumi. Šimtmečius skaičiuojanti vyndarystės tradicija, technikos, kopijuojamos visame pasaulyje, ilgaamžiai vynai ir išskirtinio grožio vyninės-pilys. Tačiau ilgą laiką šią aukštą reputaciją kūrė kairysis Bordo krantas ir tokie subregionai kaip Graves ar Medoc. Būtent pastarajame didžiausia pasaulyje ikoninių vynų koncentracija. 

Luaros slėnio perlai: Sancerre ir Pouilly-Fume

Nors šiais laikais Sauvignon Blanc vynai dažniausiai asocijuojasi su Naujosios Zelandijos vyndarystės tradicijomis, šiandien norime Jums papasakoti apie kelis kitus šiai vynuogių veislei svarbius regionus. 

Petrus vyndario vynai jau Lietuvoje

Berrouet šeima vyno mylėtojams asocijuojasi su geriausiais dešiniojo kranto Bordo vynais, o konkrečiau su Petrus. Jean Claude Berrouet - tai vyndarys, kuris gamino Petrus vyną 44 metus nuo 1964 iki 2008 metų t.y. Petrus reputacijos ir kainų augimo metais. 

Chenin Blanc – retas ir dar neatrastas lobis

Chenin Blanc vynuogė yra kvapni, plataus skonio diapazono, didelės rūgšties koncentracijos, bei gerai perteikianti „terroir“. Ji yra nenuobodi, nes gali pasiūlyti begalę stilių. Iš Chenin Blanc galima pagaminti vieną kompleksiškiausių, ilgaamžiškiausių vynų pasaulyje. 

Sensacija: Popiežius Pranciškus sako, kad vynas tai Dievo dovana

2024-ųjų metų sausio mėnesį pasaulio žiniasklaida mirgėjo nuo tokių antraščių kaip „Popiežius mėgaujasi vynu“, „Popiežius vadina vyną Dievo dovana“, „Popiežius už saikingą vyno vartojimą“... 

Alvaro Palacios - gyva Ispanijos vyndarystės legenda

Ispanijos vyndarys tapo gyva legenda ir ne tik išgelbėjo Prioratą nuo išnykimo, bet ir išgarsino jį kaip ikoninį regioną. 

Lietuvos vyno čempionatų medalininkai

Susipažinkite su geriausius įvertinimus Lietuvos Vyno Čempionatuose gavusiais mūsų vynais.

Vynas Kūčioms ir Kalėdoms

Keletas patarimų apie tai, kokį vyną prie kokių patiekalų reikėtų rinktis, kad šventinė vakarienė atneštų dar daugiau džiaugsmo ir skonių atradimų. 

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Bendraukime

     

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne