Benanti

 •    Etnos vyndarystės istorija glaudžiai susijusi su Benanti vynine. Benanti šeima laikoma šio regiono pionieriumi ir ambasadoriumi. Jos sėkmė įkvepė daugelį kitų vyndarių pasekti jos pavyzdžiu ir užsiimti vyndarystę aktyviausio Europos ugnikalnio pašonėje.

      Etna DOC apeliacija įkurta 1968 m., tačiau ilgą laiką regionas nepasižymėjo vyno kokybe. Kol 1988 m. iš Etnos kilęs Giuseppe Benanti šiauriniuose ugnikalnio šlaituose įkūrė vyninę, kurią šiuo metu valdo jo sūnūs Antonio ir Salvino

     Giuseppe įkūrus vyninę Etnos terroir dar buvo visai neištyrinėtas. Regione nebuvo talentingų ir patyrusių vyndarių, todėl Giuseppe į komandą pakvietė savo srities profesionalus: enologą iš Enologijos eksperimentinio instituto Langhe bei profesorių iš žymaus Burgundijos instituto esančio Bonoje. Jų pagalba Giuseppe ištyrinėjo visus Etnos šlaitus, dirvožemius, altitudes bei jų tinkamumą trims vietinėms vynuogių veislėms Nerello Mascalese, Nerello Capuccio ir Caricante. Po nuodugnių tyrimų ir šimtų mikrovinifikacijų vyninė pradėjo plėsti savo vynuogynus, superkant arba sodinant naujus tinkamiausiuose ugnikalnio šlaituose. Šiuo metu Benanti yra vienintelė vyninė Etnoje turinti vynuogynų visų ekspozicijų ugnikalnio šlaituose.

     Surinkus geriausių terroir vynuogynų kolekciją Giuseppe pradėjo 5 metų trukmės tyrimą apie Etnos laukinęs vyno mieles bei jų įtaką vynui, kurio rezultate buvo atrinktos 4 mielių šeimos labiausiai tinkančios Nerello Mascalese ir Carricante veislėms.   

     Šiuo metu Etna regionas yra ityn populiarus tarp someljė ir vyno žinovų. Nerello Mascalese veislė pagal kompleksiškumą, ilgaamžiškumą bei galimybę perteikti skirtingą terroir prilyginama Pinot Noir ir Nebbiolo. Ir ne be reikalo. Aromatų puokštė yra išties panaši, o struktūra priklausomai nuo terroir gali priminti Barolo arba Burgundijos Grand Cru.

     Giuseppe dėka Etna tapo premium vyndarystės regionu. Na o Benanti autoritetingiausiu jos vyndariu. Vyninės vynai nuolat pelno aukštus kritikų vertinimus. Baltas Pietra Marina, 100% Carricante, laikomas vienu geriausiu Italijos baltu vynu, o raudonas Rovitello vienas iš nedaugelio vynų Europoje gaminamas iš prefilokseros vynuogynų. Praeitais metais vyninė eilinį kartą pateko į Wine Spectator publikuotą TOP100 Italijos vyninių sąrašą.  

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Bendraukime

   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne