Domaine Santa Duc

 •    Tai viena iš vyninių padėjusių žemėlapyje išryškinti Gigondas kaimelį. Žymus vyno kritikas Robertas Parkeris, savo karjeros pradžioje, pranašaudamas šiuo metu didiesiems Bordeaux Chateau sėkmę, pastebėjo ir šią mažą vyninę. Apie ją jis tada rašė "Santa Duc combines the muscle, richness and fire of a classic Gigondas with a degree of elegance and purity". Panašu, kad jis eilinį kartą buvo teisus. Šiuo metu Domaine Santa Duc vyninės vynai žinomi visame pasaulyje kaip vieni geriausių Pietinės Ronos pavyzdžių, o jos single vineyard vynai paduodami pagal "alkoacijas", kai kiekviena šalis gali įsigyti tik nedidelį tai rinkai maksimalų vyninės nustatytą vynų kiekį.


     

     Šiuo metu Santa Duc valdoma 6-os kartos atstovo Benjamin Gras, kuris vyndarystės amatą tobūlino dirbdamas tokiose vyninėse kaip Domaine Romanée Conti ir Bodegas Vega Sicilia. 2016-ais jis pilnai perėjo prie Biodinaminės vyndarystės, nors ekologinė vyndarystė vyninėje praktikuojama nuo 1985, kai tai dar nebuvo vien mada.

     Vynmedžiai sodinami taikant "massal selection" atrankos principus t.y. propaguojant iš skirtingų vynuogynų atrinktus geriausius vynmedžius, o neperkant identiškų klonų.Derlius renkamas tik rankomis. Priklausomai nuo derliaus metų koteliai gali būti pilnai pašalinti, dalinai arba pilnai naudojami. 2017 -ais koteliai naudoti apie 30%. Fermentacija visada spontaninė, plieno talpose. Brandinimui naudojamos Slovėniško ar Prancūziško ąžuolo statinės ir terakotos amforos. Visi vynai nefiltruojami.  

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Bendraukime

   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne